Info/kontakt

Udebliver avisen
Både midtuge- og weekendaviserne bliver omdelt over 2 dage.

Har du ikke modtaget avisen så KLIK HER!
Kontaktoplysninger
E-mail adresser:
Annoncer: annoncer@dgo.dk
Redaktion: redaktion@dgo.dk

Ledelse:
Jacob Røen Kaspersen, Markedschef Sjælland Øst
jacob.kaspersen@lokalavisen.dk

Redaktion:
Lars Schmidt, Område- og lokalredaktør
Tlf: 4590 8198
lars.schmidt@lokalavisen.dk

Mikkel Brøgger Petersen, journalist
Tlf: 3067 2805
mikkel.b.petersen@lokalavisen.dk

Pernille Borenhoff, journalist
Tlf: 4590 8160
pernille.borenhoff@lokalavisen.dk

Mikael Østergaard, freelance sport
Mobil: 2298 0011
mikael.oestergaard@lokalavisen.dk

Annoncer:
Bettina Guldager, salgschef
Tlf: 4590 8340
bettina.guldager@lokalavisen.dk

Tina Damgaard, mediekonsulent
Tlf: 4590 8107
tina.damgaard@lokalavisen.dk

Stig Andersen, mediekonsulent
Tlf. 4590 8041
stig.andersen@lokalavisen.dk

Vivian Ree, mediekonsulent
Tlf: 4590 8177
vivian.ree@lokalavisen.dk

Inge Nøhr, freelance
Tlf: 4590 8165
inge.noehr@lokalavisen.dk

Rubrik annoncer:
Maj-Britt Hildebrandt - Key Account
Tlf: 4590 8051
m.hildebrandt@lokalavisen.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Opstår der problemer:
Kontortid: 4590 8070
ellers:
tast-selv@lokalavisen.dk
Ansv. chefredaktør: Claus Krogh
Det grønne område
Gl. Lundtoftevej 1B
2800 Lyngby

Salg: 4590 8000
Redaktion: 7013 1100
Administration: 4590 8070

Kontortid:
Mandag - fredag:
kl. 9.00-16.00
Lørdag: lukket
Deadlines
Det Grønne Område: 

Redaktionelt stof:
torsdag kl. 14.00
Korrekturannoncer:
onsdag kl. 16.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
fredag kl. 10.00
Alle andre annoncer:
fredag kl. 12.00

Det Grønne Område Weekend: 

Redaktionelt stof:
mandag kl. 14.00
Korrekturannoncer:
mandag kl. 16.00
Privatannoncer (tillykke, køb/salg m.m.):
tirsdag kl. 10.00
Alle andre annoncer:
tirsdag kl. 12.00
Prisliste
ANNONCER
Se flere
Det grønne område
Seneste
Det grønne område
Mest læste
Det grønne område
112
Politiken
Seneste nyt
Ekstra Bladet
Seneste nyt
Jyllands-Posten
Seneste nyt